نوساز بودن یا کلنگی بودن بر قیمت رهن خانه در تهران تاثیر گذار است
قیمت رهن خانه در تهران به چه عواملی بستگی دارد؟
5/5 - (5 امتیاز)

در یکی دو دهه اخیر آمار خرید خانه در قشر جوان جامعه به شدت کاهش پیدا کرده است که می توان گران شدن خانه، تورم، افزایش بیکاری و کاهش درآمد را جزو عوامل آن دانست. از این رو درخواست رهن خانه افزایش پیدا کرده است. عوامل موثر بر قیمت رهن خانه در تهران نسبت به عوامل موثر بر ارزش رهن در سایر شهرستان ها کمی متفاوت است. به همین سبب در این مطلب به عوامل موثر بر قیمت رهن و اجاره پرداخته می شود.

قیمت رهن خانه در تهران به عوامل زیادی بستگی دارد؛ نوع منطقه، محله، میزان دسترسی به امکانات شهری، متراژ خانه و نوع خانه از جمله این عوامل است. تهران ۲۲ منطقه شهری دارد که قیمت رهن در هر منطقه با مناطق دیگر بسیار متفاوت است. اختلاف قیمت رهن در مناطق تهران بسیار متفاوت است که اختلاف طبقاتی موجود در مناطق نیز در اختلاف قیمت این مناطق تاثیر گذار است.

نوساز بودن یا کلنگی بودن بر قیمت رهن خانه در تهران تاثیر گذار است

نوساز بودن یا کلنگی بودن بر قیمت رهن خانه در تهران تاثیر گذار است.

در حوزه املاک اصطلاحی به نام رضایت مندی از محل سکونت وجود دارد. هر چقدر رضایت مندی افراد یک محله یا منطقه بیشتر باشد؛ استقبال افراد برای خرید، رهن و اجاره در یک منطقه افزایش پیدا می کند و همین عامل در گذشت زمان می تواند باعث افزایش قیمت در منطقه ای خاص شود. منظور از سطح رضایتمندی از محل سکونت این است که افراد احساس کنند؛ محله ای که در آن زندگی می کنند با سطح رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و مالی آنها مطابقت دارد. با توجه به اینکه این پارامترها در هر منطقه و محله سطح متفاوتی دارند؛ قیمت رهن می تواند متفاوت باشد.

قیمت رهن خانه در تهران با توجه به مناطق مختلف

از آنجا که رهن خانه در هر منطقه با منطقه دیگر از نظر قیمت شکاف زیادی دارد؛ لازم است تا برای بررسی قیمت رهن خانه در تهران مناطق به صورت جداگانه مورد بررسی قرار بگیرند. در این مطلب به طور خلاصه قیمت رهن در مناطق ۲، ۵، ۲۲، ۱۷ و ۴ بررسی می شود.

قیمت رهن خانه در منطقه۲ تهران:

در ضلع شمال شرقی میدان آزادی منطقه مهم و خوش آب و هوای ۲ تهران واقع شده است. گیشا، سعادت آباد، شهرک غرب، فرحزاد، آریا شهر، یوسف آباد، مرزداران و ستارخان از مهم ترین محله های این منطقه به شمار می آیند. املاک الف در محله سعادت آباد قرار دارد که با داشتن گروهی مجرب و کارشناس به مشتریان در پیدا کردن بهترین خانه کمک می کنند. رتبه توسعه یافتگی این منطقه از تهران ۳ است و لوکس ترین برج ها و املاک در این منطقه مشاهده می شوند. پارک جنگلی پردیسان، دانشگاه صنعتی شریف، شهرک آزمایش، رشته کوه البرز، مسیل های درکه و فرحزاد از مهم ترین مکان های این منطقه هستند. به دلیل توسعه یافتگی، سطح سواد بالای افراد ساکن در منطقه و سطح اجتماعی متوسط به بالا قیمت خانه ها در این منطقه بالا است.

قیمت رهن خانه در تهران بستگی زیادی به محله دارد

قیمت رهن خانه در تهران بستگی زیادی به محله دارد.

قیمت رهن خانه در منطقه ۵ تهران:

منطقه ۵ تهران در شمال و شمال غرب تهران قرار دارد. پونک شمالی، پونک جنوبی، اکباتان، آپادانا، ارم و اندیشه از جمله محله های معروف این منطقه هستند. پارک جنگلی کوهسار، پارک تفریحی دره کن، پارک نهج البلاغه و باغ وحش ارم از جمله مکان های تفریحی این منطقه به شمار می آید. این منطقه جزو منطقه های نوساز تهران است و آب و هوای بسیار خوبی دارد. این منطقه جزو مناطق بسیار محبوب در تهران به شمار می رود؛ به همین دلیل خانه های محله های این منطقه، قیمت فروش بسیار بالایی دارند. به دلیل قیمت فروش بالا، قیمت رهن خانه در این منطقه نیز بالا است. با قیمت های مناسب تر نیز می توان در این منطقه خانه رهن کرد اما خانه هایی که با قیمت مناسب رهن داده می شوند؛ متراژ های پایینی دارند و آپارتمانی هستند.

قیمت رهن خانه در منطقه ۱۷ تهران:

منطقه ۱۷ در جنوب غربی تهران قرار دارد. خیابان هایی مانند ابوذر غربی و شرقی، بلورسازی، زهتابی و امامزاده حسن از خیابان های مهم این منطقه به حساب می آیند. بافت این منطقه تقریبا قدیمی است و حسی نوستالژیک دارد. به علت دور بودن از رشته کوه های البرز آب و هوای این منطقه نسبتاً گرم و خشک است؛ به همین سبب خانه های این منطقه در مقایسه با برخی مناطق مانند منطقه ۵ ارزان تر است. ترافیک سنگین، خیابان هایی با عرض کم و وجود منازل بسیار قدیمی از دیگر علت هایی است که باعث شده است منطقه ۱۷ به یکی از منطقه های ارزان تهران تبدیل شود.

قیمت رهن خانه در منطقه ۴ تهران:

منطقه ۴ در شمال شرقی تهران قرار دارد و شرقی ترین نقطه تهران است. بوستان جنگلی شیان، پارک سپه شهر، پارک لویزان و مراکز خریدی مانند هروی سنتر، الماس هروی و تیسفون از مناطق تفریحی و تجاری شهر تهران به حساب می آید. نارمک، پاسداران، سید خندان، حکیمیه، دروس، لویزان، تهرانپارس، شمس آباد، مجیدیه و احتشامیه از مهم ترین محله های این منطقه به شمار می آید. قیمت رهن خانه در تهران به محله وابستگی زیادی دارد به طوری که ممکن است بین محله های یک منطقه نیز اختلاف قیمت زیادی وجود داشته باشد. به عنوان مثال هنگام رهن خانه در تهران اگر منطقه ۴ مد نظر شما باشد؛ قیمت های متفاوتی به شما ارائه می شود که مثلا در نارمک و پاسداران قیمت خانه ها بالاتر از مجیدیه و شمس آباد است.

املاک الف در سعادت آباد تهران برای رهن خانه در تهران مشاوره می دهد

املاک الف در سعادت آباد تهران برای رهن خانه در تهران مشاوره می دهد.

قیمت رهن خانه در منطقه ۲۲ تهران:

این منطقه در شمال غرب تهران است و غربی ترین نقطه تهران به حساب می آید. منطقه ۲۲ منطقه بالاشهر محسوب می شود. این منطقه جزو منطقه های محبوب برای رهن خانه در تهران است. محله هایی مانند دهکده المپیک، شهرک گلستان، شهرک دانشگاه صنعتی شریف، شهرک شهید خرازی، زیبا دشت بالا و زیبا دشت پایین، هوانیروز و امیرکبیر از مهم ترین محله های این منطقه به حساب می آیند. این منطقه قطب گردشگری تهران به شمار می آید و مناطق تفریحی چون منطقه تفریحی هزار و یک شب، دریاچه چیتگر و رودخانه کن در آن قرار دارد. قیمت خانه ها در این منطقه بسیار بالا است و در نتیجه رهن خانه نیز قیمت بالایی دارد.

قیمت رهن خانه در تهران

عوامل موثر بر قیمت رهن خانه در تهران بیش از عواملی است که در این مطلب به انها اشاره شد. برای بررسی و اطلاع بیشتر می توانید با کارشناسان املاک الف در ارتباط باشید.

۵/۵ - (۵ امتیاز)
تبریک سال نو 1041

پیام تبریک نوروز مجموعه بزرگ مسکن الف سعادت آباد

۵/۵ – (۱ امتیاز) به نام خداوند هستی بخش خداوند را شاکریم که توفیق آن را داد تا بهار دیگری را در کنار شما عزیزان باشیم نوروز ۱۴۰۱ را به همه عزیزان تبریک عرض نموده و سالی سرشار از سلامتی، صلح، آرامش و شادی را برای شما آرزومندیم. هر روزتان نوروز، نوروزتان پیروز مدیریت مسکن الف سعادت آباد حمید رضا حسن پور

ادامه مطلب »
نگاهی دقیق به شرایط وام ودیعه مسکن

نگاهی دقیق به شرایط وام ودیعه مسکن

۴٫۸/۵ – (۶ امتیاز) شرایط متلاطم اقتصادی در چند سال اخیر، نبود نظارت کافی و عدم وجود ساز و کار کارشناسی شده و معین ، منجر به افزایش لجام گسیخته ی اجاره بها شده و خانوارهای بسیاری را در تهیه سرپناه با مشکل جدی مواجه ساخته است. حال اینکه چرا هیچ ساز و کار معین و نظارت دقیقی در زمینه اجاره بهای مسکن صورت نمی گیرد و یا چرا راهکارهای آزموده تمام دنیا در این زمینه در ایران اجرا نمی شود بحثی مفصل است که در این فرصت نمی گنجد ولی به هر حال اعطای وام ودیعه مسکن ، راهکاری است که دولت مدیران برای

ادامه مطلب »
افزایش سقف وام مسکن جوانان

افزایش سقف وام مسکن جوانان؛ آیا رویای خانه دار شدن تحقق می یابد ؟

۴٫۹/۵ – (۱۱ امتیاز) مسکن ؛ یکی از سه نیاز اساسی بشر است که این روزها در کشور ما نوسانات شدید قیمت آن باعث شده بسیاری از اقشار جامعه حتی رویای خرید آن را نیز از سر بیرون کنند.در حالی که طبق اصل ۳۱ قانون اساسی برخورداری از مسکن متناسب با نیاز ، حق هر خانوار ایرانی است و دولت موظف است به طرق گوناگون شرایط خانه دار شدن را به ویژه برای اقشار ضعیف و کم درآمد مهیا کند. از ابتدای انقلاب تاکنون دولت ها طرح های مختلفی در این زمینه ارائه داده اند که البته با توجه به تورم روز افزون، موفقیت چندانی

ادامه مطلب »
دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.